ინფორმაცია შიდა ქართლის ახალი გუბერნატორის შესახებ

აპრილი 02 2018 font size decrease font size increase font size
Rate this item
(0 votes)

შიდა ქართლს ახალი გუბერნატორი ყავს.

აკაკი მაჭუტაძე მუშაობას დღეიდან შეუდგა. მან ამ პოსტზე კახა სამხარაძე ჩაანაცვლა. მაჭუტაძე, შიდა ქართლში გადმოსვლამდე სამცხე-ჯავახეთის რწმუნებულად მუშაობდა.

მის პოსტზე მუშაობას კახა სამხარაძე გააგრძელებს. როტაციის მიზეზებზე ჯერჯერობით ოფიციალური განმარტება არ გაკეთებულა. 

 

ინფორმაცია შიდა ქართლის ახალი გუბერნატორის შესახებ


დაბადების თარიღი: 1974 წლის 11 მარტი


განათლება:

1991-1995 წწ. აღორძინების კავშირის ქ.თბილისის ბიზნესის ინსტიტუტი, სპეციალობა- საგარეო ეკონომიკური საქმიანობა;

1995-1996 წწ. აღორძინების კავშირის ქ.თბილისის ბიზნესის ინსტიტუტი, საგარეო ეკონომიკური საქმიანობის მაგისტრი;

1996-1998 წწ. საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტროს აკადემიის სასწავლო კურსი;
2000 წელი - ეგვიპტის ხ.მუბარაკის სახელობის პოლიციის აკადემია-ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლის სრული კურსი;

სამუშაო გამოცდილება:

13/12/2013 წ. სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი სამცხე-ჯავახეთის მხარეში;

24/07/2013 – 13/12/2013 შსს სახელმწიფო უსაფრთხოების სააგენტოს(დეპარტამენტი) სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული სამმართველოს უფროსი;

25/04/2013 – 24/07/2013 წწ. საბაჟო დეპარტამენტის სანიტარული, ფიტოსანიტარული და ვეტერინარული კონტროლის სამმართველოს უფროსის მოადგილე;

08/11/2012 – 25/04/2013 წწ. საბაჟო დეპარტამენტის მონიტორინგისა და რისკების მართვის სამმართველოს უფროსი;

11/07/2012 – 08/11/2012 წწ. საგადასახადო მონიტორინგის დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს უფროსი;

22/06/2012 – 11/07/2012 წწ. პრევენციის დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს უფროსი;

07/06/2011 – 22/06/2012 წწ. საგადასახადო პრევენციის დეპარტამენტის კახეთის სამმართველოს უფროსი;

10/05/2011 – 07/06/2011 წწ. საგადასახადო პრევენციის დეპარტამენტის მონიტორინგის მთავარი ოფიცერი;

01/02/2011 – 10/05/2011 წწ. შიდა კონტროლის დეპარტამენტის მონიტორინგის სამმართველოს უფროსი;

10/01/2011 – 01/02/2012 წწ ეკონომიკური საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის ოპერატიული მართვის სამმართველოს უფროსი;

12/11/2010 – 10/01/2011 წწ შიდა კონტროლის დეპარტამენტის ეკონომიკური ზონის კონტროლის სამმართველოს უფროსი;

22/07/2010 – 12/11/2010 წწ. ბათუმის რეგიონული ცენტრის უფროსის მოადგილე;

07/05/2010 – 22/07/2010 წწ. რუსთავის რეგიონული ცენტრის უფროსის მოადგილე;

01/04/2010 – 07/05/2010 წწ რუსთავის რეგიონული ცენტრის საბაჟო დამუშავების ოპერაციების და საბაჟო კონტროლის სამმართველოს უფროსის მოადგილე;

21/09/2009 – 01/04/2010 წწ. რუსთავის რეგიონული ცენტრის (საგადასახადო ინსპექცია) საბაჟო დამუშავების ოპერაციების და საბაჟო კონტროლის სამმართველოს უფროსის მოადგილე;

01/09/2009 – 21/09/2009 წწ. რუსთავის რეგიონული ცენტრის (საგადასახადო ინსპექცია) საბაჟო დამუშავების ოპერაციის სამმართველოს საბაჟო კონტროლისა და ინფორმაციის დამუშავების განყოფილების უფროსი;

14/03/2007 – 01/09/2009 წწ. სს „სახალხო ბანკის“ უსაფრთხოებისა და კონტროლის დეპარტამენტის ოპერატიული ჯგუფის უფროსი;

18/03/2004 – 04/03/2007 წწ. საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს ფინანსური პოლიციის უფროსი ოპერატიული თანამშრომელი;

30/01/2004 – 13/04/2004 წწ. საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგადასახადო დეპარტამენტის ოპერატიული სამსახურის აღმოსავლეთის სამმართველოს უფროსი ოპერატიული თანამშრომელი;

01/09/1996 – 09/03/2004 წწ. საქართველოს უშიშროების სამინისტროს სხვადასხვა ოპერატიული დანაყოფის უფროსი ოპერატიული თანამშრომელი.

ენები: ქართული, ინგლისური, რუსული

ოჯახური მდგომარეობა: ჰყავს მეუღლე და ორი შვილი

Read 2041 times

ადგილი შენი რეკლამისთვის

გორის სათემო რადიო "მოზაიკას" პარტნიორი

studia-re

გორის სათემო რადიო "მოზაიკას" პარტნიორი

ნიმდი